Järnstenen Restaurang Aktiebolag, nyckeltal och bokslut
556517-9578 · Aktiebolag · Bromma · SNI 56110 Restaurangverksamhet
Järnstenen Restaurang Aktiebolag omsatte 0 kr 2025. Soliditeten 54 %.
6 analyserade räkenskapsår ur bolagets digitala årsredovisningar
Ur senaste bokslutet
Uppgifterna är hämtade direkt ur bolagets inlämnade digitala årsredovisningar. Ingen sammanvägd bedömning, inget betyg och inget kreditomdöme.
- TillväxtFör få år för att mäta tillväxt.
- LönsamhetRörelsemarginal saknas i bokslutet.
- Finansiell styrkaSoliditet 53,7 %.
- Stabilitet0 av 3 senaste åren med vinst.
Övriga noteringar ur bokslutet
- Årets resultat 2025 var negativt.
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nyckeltal | ||||||
| Soliditet | 53,7 % | 58,0 % | 59,6 % | 59,9 % | 60,2 % | 60,5 % |
| Rörelsemarginal | , | , | , | −31718,2 % | , | , |
| Vinstmarginal | , | , | , | −32645,5 % | , | , |
| Kassalikviditet | 2,16 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,01 |
| Skuldsättningsgrad | 0,86 | 0,72 | 0,68 | 0,67 | 0,66 | 0,65 |
| Avkastning eget kapital | −1,6 % | −6,8 % | −1,0 % | −2,7 % | −1,0 % | −2,1 % |
| Avkastning totalt kapital | −0,8 % | −0,6 % | −0,6 % | −1,6 % | −0,6 % | −1,2 % |
| EBITDA | −1 900 kr | −1 250 kr | −1 250 kr | −3 489 kr | −1 250 kr | −2 685 kr |
| Resultat | ||||||
| Nettoomsättning | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 11 kr | 0 kr | 0 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 11 kr | 0 kr | 0 kr |
| Personalkostnader | , | , | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Rörelseresultat | −1 900 kr | −1 250 kr | −1 250 kr | −3 489 kr | −1 250 kr | −2 685 kr |
| Räntekostnader | 80 kr | 6 976 kr | 105 kr | 102 kr | 105 kr | 108 kr |
| Resultat efter fin. poster | −1 956 kr | −8 220 kr | −1 355 kr | −3 591 kr | −1 355 kr | −2 793 kr |
| Årets resultat | −1 956 kr | −8 220 kr | −1 355 kr | −3 591 kr | −1 355 kr | −2 793 kr |
| Balans | ||||||
| Summa tillgångar | 221 744 kr | 208 700 kr | 216 920 kr | 218 275 kr | 222 878 kr | 224 233 kr |
| Anläggningstillgångar | 0 kr | 207 250 kr | 215 750 kr | 217 750 kr | 221 000 kr | 223 000 kr |
| Omsättningstillgångar | 221 744 kr | 1 450 kr | 1 170 kr | 525 kr | 1 878 kr | 1 233 kr |
| Kassa och bank | 219 864 kr | 7 014 kr | 1 115 kr | 470 kr | 1 823 kr | 1 178 kr |
| Eget kapital | 119 156 kr | 121 112 kr | 129 332 kr | 130 687 kr | 134 278 kr | 135 633 kr |
| Aktiekapital | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr |
| Balanserat resultat | 1 112 kr | 9 332 kr | 10 687 kr | 18 426 kr | 18 426 kr | 18 426 kr |
| Kortfristiga skulder | 102 588 kr | 87 588 kr | 87 588 kr | 87 588 kr | 88 600 kr | 88 600 kr |
| Personal | ||||||
| Medelantal anställda | , | , | , | , | , | 0 |
Källdokument
Varje siffra ovan är läst ur bolagets egen inlämnade årsredovisning. Öppna dokumentet och kontrollera själv, vi länkar till originalet, inte till en sammanfattning.
- Årsredovisning 2025 ↗
- Årsredovisning 2024 ↗
- Årsredovisning 2023 ↗
- Årsredovisning 2022 ↗
- Årsredovisning 2021 ↗
- Årsredovisning 2020 ↗
Dokumenten hämtas direkt från Bolagsverket när du klickar.
Jämför Järnstenen Restaurang Aktiebolag med andra
Siffrorna kommer ur bolagets egen digitala årsredovisning hos Bolagsverket. Saknas ett tal är cellen tom, vi gissar aldrig fram ett värde. Så fungerar bevakningen →