Munas Livs & Cosmetic AB, nyckeltal och bokslut
559400-5141 · Aktiebolag · SNI 69202 Revision
Munas Livs & Cosmetic AB omsatte 1,8 mkr 2025. Rörelsemarginalen var -3 %, soliditeten 28 %.
2 analyserade räkenskapsår ur bolagets digitala årsredovisningar
Ur senaste bokslutet
Uppgifterna är hämtade direkt ur bolagets inlämnade digitala årsredovisningar. Ingen sammanvägd bedömning, inget betyg och inget kreditomdöme.
- TillväxtOmsättningen ökade 8757,6 % mot föregående år.
- LönsamhetRörelsemarginal -2,8 %.
- Finansiell styrkaSoliditet 28,1 %.
- Stabilitet0 av 2 senaste åren med vinst.
Övriga noteringar ur bokslutet
- Soliditeten föll från 100,0 % till 28,1 %.
- Årets resultat 2025 var negativt.
| Nyckeltal | 2025 | 2023 |
|---|---|---|
| Nyckeltal | ||
| Soliditet | 28,1 % | 100,0 % |
| Rörelsemarginal | −2,8 % | −62,0 % |
| Vinstmarginal | −3,1 % | −62,6 % |
| Kassalikviditet | 0,54 | , |
| Skuldsättningsgrad | 2,56 | 0,00 |
| Avkastning eget kapital | −50,3 % | −101,1 % |
| Avkastning totalt kapital | −12,7 % | −100,1 % |
| EBITDA | −36 708 kr | −12 448 kr |
| Resultat | ||
| Nettoomsättning | 1 778 686 kr | 20 081 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 1 778 686 kr | 20 081 kr |
| Av- och nedskrivningar | 13 000 kr | , |
| Rörelseresultat | −49 708 kr | −12 448 kr |
| Räntekostnader | 5 731 kr | 119 kr |
| Resultat efter fin. poster | −55 365 kr | −12 567 kr |
| Årets resultat | −55 365 kr | −12 567 kr |
| Balans | ||
| Summa tillgångar | 391 985 kr | 12 433 kr |
| Anläggningstillgångar | 43 333 kr | 0 kr |
| Omsättningstillgångar | 348 652 kr | 12 433 kr |
| Varulager | 197 650 kr | , |
| Kassa och bank | 70 179 kr | 718 kr |
| Eget kapital | 110 051 kr | 12 433 kr |
| Aktiekapital | 25 000 kr | 25 000 kr |
| Balanserat resultat | 140 416 kr | , |
| Kortfristiga skulder | 281 934 kr | , |
Källdokument
Varje siffra ovan är läst ur bolagets egen inlämnade årsredovisning. Öppna dokumentet och kontrollera själv, vi länkar till originalet, inte till en sammanfattning.
Dokumenten hämtas direkt från Bolagsverket när du klickar.
Jämför Munas Livs & Cosmetic AB med andra
Siffrorna kommer ur bolagets egen digitala årsredovisning hos Bolagsverket. Saknas ett tal är cellen tom, vi gissar aldrig fram ett värde. Så fungerar bevakningen →