LiNo Consulting AB, nyckeltal och bokslut
556922-1137 · Aktiebolag · SNI 68310 Förmedling avseende fastighetsverksamhet
Omsättningen växte 51 % till 217 tkr 2025. Rörelsemarginalen var 44 %, soliditeten 92 %, 0 anställda i snitt.
8 analyserade räkenskapsår ur bolagets digitala årsredovisningar
Ur senaste bokslutet
Uppgifterna är hämtade direkt ur bolagets inlämnade digitala årsredovisningar. Ingen sammanvägd bedömning, inget betyg och inget kreditomdöme.
- TillväxtOmsättningen ökade 51,0 % mot föregående år.
- LönsamhetRörelsemarginal 44,4 %.
- Finansiell styrkaSoliditet 92,3 %.
- Stabilitet1 av 3 senaste åren med vinst.
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nyckeltal | ||||||||
| Soliditet | 92,3 % | 52,2 % | 88,7 % | 96,6 % | 94,2 % | 100,2 % | 20,9 % | 226,5 % |
| Rörelsemarginal | 44,4 % | −80,5 % | −5,5 % | −308,6 % | 11,3 % | 10,4 % | −21,0 % | −76,1 % |
| Vinstmarginal | 42,2 % | −81,3 % | −5,5 % | 88,8 % | 10,4 % | 10,4 % | −28,6 % | −78,2 % |
| Kassalikviditet | 13,01 | 2,09 | 8,89 | 29,57 | 17,27 | 1,81 | , | 0,79 |
| Skuldsättningsgrad | 0,08 | 0,92 | 0,13 | 0,03 | 0,06 | 0,83 | 3,78 | 0,56 |
| Avkastning eget kapital | 44,7 % | −103,2 % | −8,7 % | 45,9 % | 49,8 % | 85,6 % | −655,0 % | −425,5 % |
| Avkastning totalt kapital | 43,5 % | −53,3 % | −7,8 % | 44,4 % | 50,9 % | 85,7 % | −100,4 % | −938,0 % |
| Personalkostnad / anställd | , | , | , | 7 184 kr | 107 638 kr | 132 996 kr | 79 901 kr | 0 kr |
| Omsättning / anställd | , | , | , | 129 194 kr | 647 007 kr | 557 589 kr | 224 113 kr | 239 463 kr |
| Rörelseresultat / anställd | , | , | , | −398 749 kr | 73 052 kr | 58 046 kr | −46 996 kr | −182 219 kr |
| Förädlingsvärde / anställd | , | , | , | −391 565 kr | 297 895 kr | 191 042 kr | 32 905 kr | −182 219 kr |
| EBITDA | 96 330 kr | −115 535 kr | −20 087 kr | −398 749 kr | 190 257 kr | 58 046 kr | −46 996 kr | −182 219 kr |
| Resultat | ||||||||
| Nettoomsättning | 216 842 kr | 143 563 kr | 363 772 kr | 129 194 kr | 647 007 kr | 557 589 kr | 224 113 kr | 239 463 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 216 842 kr | 143 563 kr | 363 772 kr | 129 194 kr | 647 007 kr | 557 589 kr | 0 kr | 84 kr |
| Personalkostnader | 3 592 kr | 2 859 kr | 17 786 kr | 7 184 kr | 107 638 kr | 132 996 kr | 79 901 kr | 0 kr |
| Av- och nedskrivningar | , | , | , | 0 kr | 117 205 kr | , | , | , |
| Rörelseresultat | 96 330 kr | −115 535 kr | −20 087 kr | −398 749 kr | 73 052 kr | 58 046 kr | −46 996 kr | −182 219 kr |
| Räntekostnader | 4 795 kr | 1 124 kr | 0 kr | 240 kr | 5 742 kr | 0 kr | 17 203 kr | 5 000 kr |
| Resultat efter fin. poster | 91 535 kr | −116 659 kr | −20 087 kr | 114 675 kr | 67 310 kr | 58 046 kr | −64 199 kr | −187 219 kr |
| Skatt | , | , | , | , | , | , | , | 0 kr |
| Årets resultat | 91 535 kr | −116 659 kr | −20 087 kr | 114 675 kr | 67 310 kr | 58 046 kr | −64 199 kr | −187 219 kr |
| Utdelning (beslutad) | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | , | 0 kr | , | , |
| Balans | ||||||||
| Summa tillgångar | 221 654 kr | 216 785 kr | 258 876 kr | 258 577 kr | 143 467 kr | 67 745 kr | 46 824 kr | 19 427 kr |
| Anläggningstillgångar | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 17 000 kr | 0 kr | 0 kr |
| Omsättningstillgångar | 221 654 kr | 216 785 kr | 258 876 kr | 258 577 kr | 143 467 kr | 50 745 kr | 46 824 kr | 19 427 kr |
| Kassa och bank | 8 802 kr | 3 253 kr | 5 280 kr | 387 kr | 126 190 kr | 461 kr | 34 319 kr | 3 275 kr |
| Eget kapital | 204 622 kr | 113 087 kr | 229 746 kr | 249 833 kr | 135 158 kr | 67 847 kr | 9 802 kr | 44 000 kr |
| Aktiekapital | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr | 50 000 kr |
| Balanserat resultat | 63 087 kr | 179 746 kr | 199 833 kr | 85 158 kr | 17 848 kr | −40 199 kr | 24 001 kr | 181 219 kr |
| Långfristiga skulder | , | , | , | , | 0 kr | 27 989 kr | 37 022 kr | , |
| Kortfristiga skulder | 17 032 kr | 103 698 kr | 29 130 kr | 8 744 kr | 8 309 kr | 28 091 kr | 0 kr | 24 573 kr |
| Personal | ||||||||
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Källdokument
Varje siffra ovan är läst ur bolagets egen inlämnade årsredovisning. Öppna dokumentet och kontrollera själv, vi länkar till originalet, inte till en sammanfattning.
- Årsredovisning 2025 ↗
- Årsredovisning 2024 ↗
- Årsredovisning 2023 ↗
- Årsredovisning 2022 ↗
- Årsredovisning 2021 ↗
- Årsredovisning 2020 ↗
- Årsredovisning 2019 ↗
- Årsredovisning 2018 ↗
Dokumenten hämtas direkt från Bolagsverket när du klickar.
Jämför LiNo Consulting AB med andra
Siffrorna kommer ur bolagets egen digitala årsredovisning hos Bolagsverket. Saknas ett tal är cellen tom, vi gissar aldrig fram ett värde. Så fungerar bevakningen →