Konferenshuset Club Villa Aktiebolag, nyckeltal och bokslut
556515-0355 · Aktiebolag · Botkyrka · SNI 43320 Byggnadssnickeriarbeten
Konferenshuset Club Villa Aktiebolag omsatte 0 kr 2025. Soliditeten 80 %, 0 anställda i snitt.
3 analyserade räkenskapsår ur bolagets digitala årsredovisningar
Ur senaste bokslutet
Uppgifterna är hämtade direkt ur bolagets inlämnade digitala årsredovisningar. Ingen sammanvägd bedömning, inget betyg och inget kreditomdöme.
- TillväxtFör få år för att mäta tillväxt.
- LönsamhetRörelsemarginal saknas i bokslutet.
- Finansiell styrkaSoliditet 80,1 %.
- Stabilitet2 av 3 senaste åren med vinst.
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Nyckeltal | |||
| Soliditet | 80,1 % | 78,8 % | 80,1 % |
| Kassalikviditet | 0,06 | 0,13 | 0,14 |
| Skuldsättningsgrad | 0,25 | 0,27 | 0,25 |
| Avkastning eget kapital | 20,8 % | 0,4 % | −0,4 % |
| Avkastning totalt kapital | 16,9 % | 0,3 % | −0,1 % |
| EBITDA | 830 197 kr | 12 102 kr | −3 867 kr |
| Resultat | |||
| Nettoomsättning | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 891 600 kr | 88 000 kr | 153 200 kr |
| Personalkostnader | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Av- och nedskrivningar | , | , | 0 kr |
| Rörelseresultat | 830 197 kr | 12 102 kr | −3 867 kr |
| Räntekostnader | 12 048 kr | 337 kr | 10 037 kr |
| Resultat efter fin. poster | 818 157 kr | 11 835 kr | −13 900 kr |
| Skatt | 100 773 kr | , | , |
| Årets resultat | 717 384 kr | 11 835 kr | −13 900 kr |
| Balans | |||
| Summa tillgångar | 4 898 131 kr | 4 067 485 kr | 3 990 478 kr |
| Anläggningstillgångar | 0 kr | 1 990 000 kr | 1 990 000 kr |
| Omsättningstillgångar | 4 898 131 kr | 2 077 485 kr | 2 000 478 kr |
| Varulager | 4 838 113 kr | 1 962 996 kr | 1 892 275 kr |
| Kassa och bank | 500 kr | 33 993 kr | 1 811 kr |
| Eget kapital | 3 924 536 kr | 3 207 152 kr | 3 195 317 kr |
| Aktiekapital | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr |
| Balanserat resultat | 3 107 152 kr | 3 095 317 kr | 3 109 217 kr |
| Kortfristiga skulder | 973 595 kr | 860 333 kr | 795 161 kr |
| Personal | |||
| Medelantal anställda | 0 | 0 | 0 |
Källdokument
Varje siffra ovan är läst ur bolagets egen inlämnade årsredovisning. Öppna dokumentet och kontrollera själv, vi länkar till originalet, inte till en sammanfattning.
Dokumenten hämtas direkt från Bolagsverket när du klickar.
Jämför Konferenshuset Club Villa Aktiebolag med andra
Siffrorna kommer ur bolagets egen digitala årsredovisning hos Bolagsverket. Saknas ett tal är cellen tom, vi gissar aldrig fram ett värde. Så fungerar bevakningen →