Barkängs Fönsterunderhåll AB, nyckeltal och bokslut
556396-0847 · Aktiebolag · Aneby · SNI 43341 Måleriarbeten
Barkängs Fönsterunderhåll AB omsatte 0 kr 2026. Soliditeten 63 %.
5 analyserade räkenskapsår ur bolagets digitala årsredovisningar
Ur senaste bokslutet
Uppgifterna är hämtade direkt ur bolagets inlämnade digitala årsredovisningar. Ingen sammanvägd bedömning, inget betyg och inget kreditomdöme.
- TillväxtFör få år för att mäta tillväxt.
- LönsamhetRörelsemarginal saknas i bokslutet.
- Finansiell styrkaSoliditet 62,7 %.
- Stabilitet0 av 3 senaste åren med vinst.
Övriga noteringar ur bokslutet
- Soliditeten föll från 1614,1 % till 62,7 %.
- Årets resultat 2026 var negativt.
| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nyckeltal | |||||
| Soliditet | 62,7 % | 1614,1 % | 899,7 % | 670,4 % | 454,1 % |
| Rörelsemarginal | , | , | , | 274200,0 % | −37,6 % |
| Vinstmarginal | , | , | , | 274100,0 % | −37,9 % |
| Kassalikviditet | 2,68 | 0,07 | 0,13 | 0,18 | 0,28 |
| Skuldsättningsgrad | 0,59 | 0,94 | 0,89 | 0,85 | 0,78 |
| Avkastning eget kapital | −31,0 % | −37,4 % | −188,0 % | −16,4 % | −48,7 % |
| Avkastning totalt kapital | −19,4 % | −604,2 % | −1691,6 % | −109,8 % | −219,5 % |
| EBITDA | −1 000 kr | −1 584 kr | −10 931 kr | −2 742 kr | 2 011 kr |
| Resultat | |||||
| Nettoomsättning | 0 kr | 0 kr | 0 kr | −1 kr | 25 027 kr |
| Övriga rörelseintäkter | 0 kr | 0 kr | 0 kr | −1 kr | 0 kr |
| Personalkostnader | 1 000 kr | , | 0 kr | 4 438 kr | 19 839 kr |
| Av- och nedskrivningar | , | , | , | 0 kr | 11 427 kr |
| Rörelseresultat | −1 000 kr | −1 584 kr | −10 931 kr | −2 742 kr | −9 416 kr |
| Räntekostnader | , | , | , | 0 kr | 78 kr |
| Resultat efter fin. poster | −1 000 kr | −1 583 kr | −10 928 kr | −2 741 kr | −9 494 kr |
| Årets resultat | −1 000 kr | −1 583 kr | −10 928 kr | −2 741 kr | −9 494 kr |
| Balans | |||||
| Summa tillgångar | 5 148 kr | 262 kr | 646 kr | 2 497 kr | 4 290 kr |
| Anläggningstillgångar | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| Omsättningstillgångar | 5 148 kr | 262 kr | 646 kr | 2 497 kr | 4 290 kr |
| Kassa och bank | 12 kr | 262 kr | 646 kr | 2 497 kr | 4 290 kr |
| Eget kapital | 3 229 kr | 4 229 kr | 5 812 kr | 16 740 kr | 19 481 kr |
| Aktiekapital | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr | 100 000 kr |
| Balanserat resultat | −95 771 kr | −94 188 kr | −83 260 kr | −80 519 kr | −71 025 kr |
| Kortfristiga skulder | 1 919 kr | 3 967 kr | 5 166 kr | 14 243 kr | 15 191 kr |
| Personal | |||||
| Medelantal anställda | , | , | , | , | 0 |
Källdokument
Varje siffra ovan är läst ur bolagets egen inlämnade årsredovisning. Öppna dokumentet och kontrollera själv, vi länkar till originalet, inte till en sammanfattning.
- Årsredovisning 2026 ↗
- Årsredovisning 2025 ↗
- Årsredovisning 2024 ↗
- Årsredovisning 2023 ↗
- Årsredovisning 2022 ↗
Dokumenten hämtas direkt från Bolagsverket när du klickar.
Jämför Barkängs Fönsterunderhåll AB med andra
Hela ligan: Snickeri, golv & måleri →Snickeri, golv & måleri i Aneby →Bevaka Barkängs Fönsterunderhåll AB →
Siffrorna kommer ur bolagets egen digitala årsredovisning hos Bolagsverket. Saknas ett tal är cellen tom, vi gissar aldrig fram ett värde. Så fungerar bevakningen →